נחל שניר 8, יבנה
en

מד מוליכות כפתרון אידיאלי לתהליך CIP

מד מוליכות כפתרון אידיאלי לתהליך CIP

 

תעשיית המזון מתמודדת באופן שוטף מול תקני איכות, עלויות תשתית ותקנים סניטרים הולכים ומחמירים, כתוצאה מכך, הדרישה למערכות בקרה והתייעלות בתהליכים השונים גוברת גם כן.

על מנת להבטיח את איכות המוצר, תהליכי הייצור המילוי והאריזה במפעלי המזון נדרשים לניקיון באופן תמידי, בדרך כלל, ניקיון זה מתבצע על ידי תהליך אוטומטי בשםCIP (Clean-In-Place) , אשר מבטל את הצורך בשילוב מערכות שונות או יד אדם, או בקרה עקיפה, ומבצע את כל תהליך הניקיון באופן אוטומטי.

בתעשיית המזון, תהליך ה CIP הינו תהליך קריטי ומקיף, ניתן לראות שתהליך זה משתנה בהתאם לסטנדרטים של המפעל, לדוגמא ישנם מפעלים אשר מבצעים ניקיון על ידי מים בלבד כאשר אחרים משתמשים בכימיקלים כמו סודה קאוסטית, חלק מהמפעלים משתמשים במים מתהליך הניקיון האחרון ומשתמשים בו כפאזה ראשונה בתהליך הניקיון הבא על מנת לחסוך בעלויות.

 

 

כשעושים בקרה בתהליך CIP, חשוב מאוד לוודא מס' פרמטרים –

  1. ריכוז מדויק של חומרי ניקוי
  2. ווידוא אי הימצאות של שאריות פאזה באחרת
  3. זמן תגובה מהיר בין פאזה לפאזה

על מנת לבצע את הבקרה הזו נדרש להשתמש במערכות בקרה ומיכשור אשר מתאים פונקציונלית ועונה על הסטנדרטים הדרושים בתעשיית המזון.

דוגמא מצוינת למכשיר מהסוג הזה הינו מד מוליכות AFI של חברת BAUMER אשר נוסה בהצלחה במגוון עצום של תהליכי CIP מסביב לעולם ועונה על הסטנדרטים המחמירים ביותר של תעשיית המזון.

עם דיוק של 1%, תחום מוליכות של 500µS/cm עד 1000mS/cm וזמן תגובה מהיר במיוחד, דגם AFI הינו המכשיר האידיאלי לביצוע בקרת CIP.

המכשיר במבנה תעשייתי, כאשר המדיד עשוי כולו מ PEEK, וניתן להזמין אותו במידות אורך שונות על מנת להתאים לתשתית צנרת שונה – 37 מ"מ, 60 מ"מ ו 83 מ"מ אורך.

המדיד בנוי בצורה היגיינית, מתנקה בקלות, מאושר על ידי EHEDG ומתאים לסטנדרטים של 3A, בעל תקן אטימות IP69K.

המכשיר בעל תצוגה גדולה (מקומית או מרוחקת) אשר ניתנת לסיבוב 360 מע', על מנת לאפשר למפעיל לראות את הנתונים מרחוק וממקומות שונים במפעל.

ישנם מס' אפשרויות תצוגה – ערכי מוליכות, אחוזי ריכוז, טקסט עם החומר העובר ועוד.

 

 

בנוסף למכשיר ישנם יציאות 4-20mA של מוליכות וטמפרטורה לצורך העברת נתונים לPLC וגם יציאות relay לבקרה מקומית.

ניתן להזמין את המכשיר עם חיבורים סניטריים שונים אשר מתאימים לחיבור הקיים בשטח.

המכשיר תוכנן לפי דרישה של GEA.

 

אלקון הינה הנציגה בלעדית של חברת BAUMER ובעלת ידע טכני וניסיון רב בתעשיית המזון בכלל ותהליכי CIP בפרט.

מוזמנים לפנות אלינו עם דרישות בנושא.

 

חברה לשיווק באינטרנט חברה לשיווק באינטרנט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support