נחל שניר 8, יבנה
en

מערכת בקרה תעשייתית

תכנון המערכת

ישנם מספר דרכים לתכנן מערכת בקרה תעשייתית.

עיקרון פעולה זהה יכול להתאפשר בעזרת רכיבים שונים וכתיבת לוגיקה שונה, אך החכמה היא לתכנן מערכת בקרה תעשייתית בצורה היעילה ביותר, הנוחה ביותר והכלכלית ביותר.

כאשר אנו מתכננים מערכת בקרה תעשייתית ראשית יש עלינו להגדיר תכנית פעולת מערכת בכתב, תכנית זו תגדיר את הלוגיקה וההתניות של המערכת ותיקח בחשבון את כל הפרמטרים הנדרשים למדידה ואת כל הפעולות הנדרשות לביצוע, לאחר מכן יש לסכם את המדידים וכל המפעילים בטבלת I/O ולבחור רכיבי בקרה מתאימים

סוגי בקרים במערכת בקרה תעשייתית

ישנם מגוון רחב של בקרים פשוטים ומורכבים ויש לדעת כיצד לבחור את הבקר המתאים ביותר לתהליך. ישנם יישומים פשוטים במיוחד בהם נדרשת רק פעולת מיתוג ישירות למפעיל על ידי החיישן עצמו אפילו ללא תלות בבקר, במקרים כאלה נשתמש במפסק בעל יציאת מגע יבש ללא בקר. עבור פעולה דומה אשר אליה מתווספת התניה כמו למשל – זמן השהייה, היסטרזיס, תלות בפעולה אחרת וכדומה, נשתמש בבקר פשוט עם מגע יבש.
במידה ונדרש לשמור על יציבות בתהליך בדיוק מקסימלי, נשתמש בבקר תהליך בעל אפשרות בקרת PID, היום ישנה אפשרות לכוון את ערכי ה PID בצורה אוטומטית על ידי ביצוע TUNING בבקר בזמן הרצת התהליך, לרוב נעדיף להשתמש בבקר תהליך ייעודי ליישומים בהם נדרשת בקרת PID.
כאשר ישנם מספר רב של פרמטרים נמדדים התלויים אחד בשני לצורך הפעלת רכיב כזה או אחר, נשתמש בבקר מתוכנת רב ערוצי ותכנית הבקרה תוגדר בדיאגרמת LADDER/FUNCTION BLOCK.

בקרה חזותית

ישנם בקרים בעלי תצוגה מקומית וכפתורים לביצוע הגדרות, ישנם כאלו ללא, וישנם כאלו שניתן לחבר למסכי HMI ולבנות מסכים ייעודיים לפי דרישת הלקוח.
אלקון בחזית הבקרה
באפשרותנו להציע ללקוחותינו יחידות מדידה עם מפסק מגע, בקר תהליך פשוטים ובקרי תהליך PID, בקרים מתוכנתים וכמו כן, מערכות בקרה שלמות על פי הגדרת הלקוח.

חברה לשיווק באינטרנט חברה לשיווק באינטרנט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support